Silver Bägare & Skålar
1363760

Supkalkar, 3 st, samt supkopp, silver, Sverige, 1800-talets första hälft.

Supkalkar, 3 st, samt supkopp, silver, sverige, 1800-talets första hälft.

Supkopp P Blommert, Gävle 1813, höjd 5,1 cm med öra.

Supkalk, foten stämplad A Hallberg, Kristianstad (1790-1838), troligen omarbetad, med lagning.

En med otydliga stämplar samt en utan stämplar höjd 11,7-12 cm.

Total vikt 156 gram.

.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer