Supkopp P Blommert, Gävle 1813, höjd 5,1 cm med öra.
Supkalk, foten stämplad A Hallberg, Kristianstad (1790-1838), troligen omarbetad, med lagning.
En med otydliga stämplar samt en utan stämplar höjd 11,7-12 cm.
Total vikt 156 gram.
.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10