Design Övrigt
1364258

Piero Fornasetti

(Italien, 1913-1988)
Piero fornasetti, fat, 3 st, porslin 1900-talets andra hälft.

Piero Fornasetti, fat, 3 st, porslin 1900-talets andra hälft

Dameter 11-13-17 cm

Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall. Ett fat utan märkning

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
2 500 SEK