Biografstolar, ett par, 1900-talets mitt.

Betsad björk. Fast stoppad rygg och sits, fällbar sits. Längd 108. Höjd 78 cm.

Smärre skador och märken. Senare klädsel.

Proveniens

Från biografteatern i Alavus Finland.

Utropspris
250 EUR