Bestående av:
11 bordsgafflar, 19,5 cm.
11 bordsknivar, 23 cm.
9 förrättsgafflar, 17,5 cm.
9 förrättsknivar, 20,5 cm.
10 efterrättsgafflar, 15,5 cm.
9 efterrättsknivar, 17,5 cm.
7 skedar, 17,5 cm.
Blad av rostfritt stål. Total vikt: 2730 gram.
Smärre slitage. Ojämn form på vissa tenar. Smärre bucklor.