Skåp med tre dörrar. Tre lådor nedtill och fem i mittdelen. Fanerat med teak och bok. Längd 140, djup 39, höjd 132 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. En dörr går ej att låsa upp. Lösa dragknoppar.