Roterbara stolar med stomme av rödlackerat trä samt förkromad och lackerad metall. Nackkudde av skinn. Sitthöjd 46, höjd 103 cm. Bord av förkromad och lackerad metall, lös skiva av glas. Justerbar höjd. Lägsta höjd 50, diameter 51 cm.
Helhetsintrycket är gott. Bordet med smärre slitage, repor.