Design Möbler
1366457

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, bord, dux, 1900-talets andra hälft.

Bruno Mathsson, bord, DUX, 1900-talets andra hälft.

Skiva fanerad med masurbjörk. Kopplade ben. Bredd 125, djup 125, höjd 65 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Smärre fanerskador.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
3 000 SEK