Design Möbler
1366651

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, barstolar, ett par, höga "sjuan", fritz hansen, 2000-tal.

Arne Jacobsen, barstolar, ett par, höga "Sjuan", Fritz Hansen, 2000-tal.

Helstoppade stolar med brun läderklädsel. Kromad benställning. Märkta. Sitthöjd 77, höjd 103 cm.

Märken. Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H81
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
1 dag 12 timmar
7 700
746
841
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 7 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (7 bud)
29 nov 20:53
7 700 SEK
28 nov 21:51
7 500 SEK
28 nov 20:16
7 000 SEK
26 nov 21:47
6 000 SEK
25 nov 22:37
5 500 SEK