Design Övrigt
1367191

Anders Pehrson

(Sverige, 1912-1982)
Anders pehrson, golvlampor ett par "stekpannan" ateljé lyktan åhus, 1900-talets senare del.

Anders Pehrson, golvlampor ett par "Stekpannan" Ateljé Lyktan Åhus, 1900-talets senare del.

Lackerad metall, skinn, ställbar skärm, höjd ca 109 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Ej funktionstestad. Bucklor.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
3 000 SEK