Design Konstglas
1367453

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, vas, modell 3031, signerad alvar aalto.

Alvar Aalto, vas, modell 3031, signerad Alvar Aalto.

Opalglas. Höjd 29 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V200
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
1 150
11 770
1 319
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (4 bud)
6 jan 20:47
1 150 EUR
6 jan 20:46
1 100 EUR
6 jan 20:46
1 050 EUR
29 dec 2021 20:46
1 000 EUR