Design Möbler
1367813

Bertil Fridhagen, sideboard, Bodafors, daterat 1959.

Bertil fridhagen, sideboard, bodafors, daterat 1959.

Fanerad med teak. Benställning och friser i ek. Front med tre skåpsdörrar och bakomliggande lådor samt hyllplan. Märkt. Längd 155, djup 42, höjd 105 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Fläckar. Smärre fanerskador. En hyllbärare saknas. Ett lås är defekt.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer