Ludovico Diaz De Santillana, golvlampa, "Tessuto", Venini Murano Italien 1980-tal.
Förkromat skaft och fotplatta. Skärm i filigranglas. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd ca 155 cm. Skärmens diameter 34 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Senare skruvar. Ej funktionstestad. Enstaka bucklor och rost på fotplattan.