Belysning Ljuskronor
1368529

Ljuskrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.

Burformad ljuskrona av mässing, behängd med olikslipade prismor. För sex ljus samt med sex elektriska ljuspunkter. Höjd 95, diamter 59 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
6 000 SEK
Rekommendationer