1368642

Georg Jensen

(Danmark, 1866-1935)
Georg jensen 2 hängen med kedjor,sterling silver,  "artist heart" av karim rashid, "hidden heart" av torun bülow-hübe.

Georg Jensen 2 hängen med kedjor,sterling silver, "Artist heart" av Karim Rashid, "Hidden heart" av Torun Bülow-Hübe

Total vikt 20 3 g. Längd kedjor ca 45 cm, hängen ca 2,5 x 2,5 cm. Hänge av Karim Rashid limited edition. I orginalförpackningar

Slitage. Repor. Nagg. Anlupen.

Unni Trolle
Unni Trolle
Gemmolog, värderare
+46 (0)762 09 59 81

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer