Madeleine Pyk – en samling F769

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing med riklig, genombruten dekor. Den övre skivan av glas, den undre fanerad med mahogny. På fyra hjul. Längd 66, bredd 41, höjd 73 cm.

Slitage. Märken. Repor. Mässingskanten lite bucklig på den övre skivan.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38