12 mattallrikar, ø 26 cm.
12 förrättstallrikar, ø 22 cm.
12 sopptallrikar, ø 20 cm.
12 assietter ø 19 cm.
1 serveringsskål, ø 25 cm.
2 serveringssfat, ø 23-30 cm.
4 serveringsfat, längd 24-31-37 cm
2 såsskålar, längd 23 cm.
1 serveringsskål med lock, längd 33 cm.
Smärre slitage. Helhetsintrycket är mycket gott. En assiett med nagg.