Stolar av vitlackerat formpressat ekfaner. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 45, bredd 50 cm.
Skada på ett stolsben. Ställvis färgbortfall. Märken. Smärre fläckar. Ställvis slitage. En stol saknas två tassar undertill.