1369392

Skulptur föreställande Shiva Nataraja, troligen Indien, 1900-talets mitt.

Skulptur föreställande shiva nataraja, troligen indien, 1900-talets mitt.

Föreställande Shiva som Nataraja i kosmisk dans omhuldad av en ring av eld, Shiva med ena foten ståendes Apasmar. Höjd ca. 70 cm.

Slitage.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer