Henning Kjaernulf, matgrupp 7 dlr EG Möbler Danmark, 1960-tal.

Ek, fast stoppad sits, sitthöjd ca 45 cm, bord diameter 110 cm, plus 3 st iläggsskivor vardera 45 cm, höjd 73 cm, etikettmärkt EG Kvalitetsmöbler arkitekt H Kjaernul, stödben ek medföljer.

Bruksslitage. Fläckar. Märken. Repor.

Utropspris
6 000 SEK