Konst Klassisk svensk konst
1369568

Anshelm Schultzberg

(Sverige, 1862-1945)
Anshelm schultzberg, olja på duk/pannå, signerad och daterad rämen1901.

Anshelm Schultzberg, olja på duk/pannå, signerad och daterad Rämen1901.

Innan regnet. Motiv från sjön Rämen i Dalarna. 43 x 56 cm.

Uppklistrad duk.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Galleri Scandinavia, Göteborg.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
5 000 SEK
Rekommendationer