1369736

Ester Helenius

(Finland, 1875-1955)
Ester helenius, olja på pannå, signerad.

Ester Helenius, olja på pannå, signerad.

Ängelporten. 48x59 cm.

Åldersrelaterat slitage. Slitage. Sprickor. Skador.

Tavastehus konstmuseum 2016.
Konstmuseet i Salo 2017.

A tergo målning; kopia av Andrea Solaris (1460-1524) verk.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
1 100 EUR
Rekommendationer