Osvaldo Borsani, sideboard 2 delar, Tecno, Italien., 1900-talets andra hälft.
Sideboard i två delar med skjutbara skivor. Lådor och skjutdörrar. Fanerade med betsad bok. Skyltmärkt. Längd 70-140, djup 45, höjd 70 cm.
Repor. Märken.