Stämplar ålderman Fedor Petrow, Moskva, 1700-talets andra hälft. Höjd ca 4 cm. Vikt ca 41 gram.
Möjligen Stepan Saweljew, Moskva, Höjd ca 3,5 cm. Vikt ca 40 gram.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Bucklor. Mindre gravyr undertill.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.