Matta, broderivariant, ca 473 x 308,5 cm.

Benvit botten med polykromt mönster av blombuketter, medaljonger och underornament. Bred bård med mönster och färger som ovan. Fodrad.

Något slitage, smutsig, fläckar, ställvis missfärgad, smärre skador och hål samt lagningar. Skadade sidor.

Utropspris
10 000 SEK