Jaime Hayon, stolar, 2 st, "Catch JH1", &Tradition, 2000-tal.
Stol med ben av ek, helstoppad sits, rygg och armlän klädda i skinnimitation. Sitthöjd 45, bredd 58 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Smärre skador i form av revor i klädseln på båda stolarna.