Madeleine Pyk – en samling F769

Jaime Hayon

(Spanien, Född 1974)
Jaime Hayon
(Spanien, Född 1974)

Jaime Hayon, stolar, 2 st, "Catch JH1", &Tradition, 2000-tal.

Stol med ben av ek, helstoppad sits, rygg och armlän klädda i skinnimitation. Sitthöjd 45, bredd 58 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Smärre skador i form av revor i klädseln på båda stolarna.

Utropspris
6 000 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69