Design Konstglas
1371944

Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Emile gallé, vas, nancy, frankrike, omkring år 1900.

Emile Gallé, vas, Nancy, Frankrike, omkring år 1900.

Överfång med etsad blomsterdekor. Signerad Gallé. Höjd 10,5 cm.

Smärre slitage. Nagg. Slipad mynning samt fotring.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer