André Delatte, vas, Nancy, Frankrike, Art Nouveau, tidigt 1900-tal.
Etsad dekors av blomster i rosa och lila mot matterad och marmorerad fond. Signerad A Delatte Nancy. Etikettmärkt "Reiffers 2b Rue Gambetta Libourne" undertill. Höjd 24,5 cm.
Slitage. Nagg närmande fot. Överfång med ställvisa skador/bortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.