Tallrikar, 5 stycken, fajans, Holland, 1700-talets andra hälft.
Fyra stycken med slät kant. En tallrik med konturerad kant. Tre stycken med dekor i underglasyrblått. Två stycken med polykrom dekor. Diameter 22-22.5 cm.
Slitage. Nagg. Smärre skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.