1372125

Oidentifierad formgivare, urna med lock, glaserat stengods, Japan, 1900-talets första hälft.

Oidentifierad formgivare, urna med lock, glaserat stengods, japan, 1900-talets första hälft.

Brunglaserat stengods. Signerad. Höjd 17 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt i Japan under 1940-talet eller tidigare. Därefter i arv till nuvarande ägare.-

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer