Design Övrigt
1372618

Taklampa, Swedish Modern, 1940/50-tal.

Taklampa, swedish modern, 1940/50-tal.

Stomme av mässing med detalj i rödlackerad detalj. Fem svängda armar för en ljuspunkt vardera. Kupor i opalglas med målad dekor. Diameter 50, höjd 64 cm.

Slitage. Märken. Nagg. Ej funktionstestad.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer