Silver Övrigt
1372780

Cigarrskrin, silver, Danmark, 1926.

Cigarrskrin, silver, danmark, 1926.

Rektangulärt skrin med lätt hamrad yta, invändigt klätt med trä. Lockets insida förgylld. Monogram och dedikation graverat på locket. Längd 14,5, djup 10, höjd 4,5 cm. Total vikt: 321 gram.

Smärre slitage. Röklukt.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V38

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer