Design Möbler
1372808

Eugen Höglund, skåp, Vetlanda, 1950-tal.

Eugen höglund, skåp, vetlanda, 1950-tal.

Björk och valnötsfaner. Dörrspeglar med reliefdekor av bl a Venus Födelse. Bakomvarande hyllinredning, därunder tre lådor. Bredd 166, djup 44, höjd 144 cm. Nyckel finns.

Slitage. Smärre fanerskador. Smärre skador.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer