Design Konstglas
1372835

Heikki Turunen

(Finland, Född 1937)
Heikki turunen, bordslampa, signerad.

Heikki Turunen, bordslampa, signerad.

Bärnstensgult glas, höjd inkl mässingsmontering ca 48 cm, fotens bredd 14 cm. Signerad Heikki Turunen, tillverkarens etikett Arabia.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
250 EUR
Rekommendationer