Design Möbler
1372933

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 4 st, "sjuan", fritz hansen, danmark, 1963-66.

Arne Jacobsen, stolar, 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1963-66.

Svartlackerade stolar av formpressat trä, på ben av metall. Etikettmärkta, med datumkoder. Sitthöjd ca 43 cm,

Slitage. Fläckar. Fanerskador i det övre lagret trä. Torrsprickor. Ställvis färgbortfall.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Klubbat pris
3 000
288
327
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 jan 15:34
3 000 SEK
19 jan 15:34
2 800 SEK
19 jan 15:11
2 600 SEK
18 jan 17:49
2 400 SEK
18 jan 16:16
2 200 SEK