Handmålad dekor, förgylld kant,
bestående av;
16 flata diameter 25 cm,
16 flata diameter 22 cm (2 nagg),
16 assietter diameter 15,5 cm (3 nagg),¨
1 djup skål,
2 ovala skålfat,
1 såsbåt,
1 terrin med lock (kantnagg)
2 ovala uppläggningsfat längd 35-40 cm.
Bruksslitage. Nagg. Repor.