Konst Klassisk svensk konst
1373182

Anshelm Schultzberg

(Sverige, 1862-1945)
Anshelm schultzberg, olja på duk, signerad med dedikation, daterad 1902.

Anshelm Schultzberg, olja på duk, signerad med dedikation, daterad 1902.

"Rämen". (Skymning vid sjön Rämen, Dalarna). 73 x 93 cm.

Duklagningar. Retuscher. I övrigt smärre ytslitage.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
10 000 SEK
Rekommendationer