Ostämplat silver.
Oval bricka/ fat, längd 34 cm.
Tre servettringar, bredd ca 3,5 cm.
Tre bägare höjd med olika dekor, höjd ca 12 cm.
Två mindre bägare, höjd ca 7 cm.
Sammanlagd vikt 860 g.
Bucklor i brickans och en servettrings kanter. En liten bägares kant lagad. Sedvanligt slitage.