Kaffeservis, porslin, 49 delar, 'Musselmalet', helblonde samt halvblonde, Royal Copenhagen.
Bestående av:
12 kaffekoppar med fat, 1/1035.
12 moccakoppar med fat, 1/138.
12 assietter, 1/1087.
Sockerskål, 1/1112.
Gräddkanna, 1/1031.
Skål på fot, 1/1020.
Skål på fot, 1/511.
Fat, 1/1098.
Fat, 1/1115.
Skål, 1/1061.
Kaffekanna, 1/1202.
2 ljusstakar, 1/15.
Skål, 1/1177.
Cigarettställ, 1/1015.
Vas, 1/1161.
Lagning och spricka på skål 1/1177. Andrasortering på alla moccakoppar, samt på 6 fat till moccakopparna. Tre assietter andrasortering. Smärre fläckar. Smärre slitage på en del delar.