Design Möbler
1373900

Sven Markelius

(Sverige, 1889-1972)
Sven markelius, stolar 8 st "orkesterstolen", 1900-talets mitt.

Sven Markelius, stolar 8 st "Orkesterstolen", 1900-talets mitt.

Björk. Stapelbara. Sitthöjd ca 46 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
5 000 SEK
Rekommendationer