Golvlampor, snarlika, tillverkare H.K. Aro, 1970-tal

Koppar och målad metall. Märkt HKA 23
Höjd 154 cm, sockel diameter 36,5 cm.

Smärre buklor på basplattan. Slitage.

Proveniens

Marskin hotelli.

Utropspris
500 EUR