Möbler Stolar
1374211

Karmstolar, ett par Sotka Lahti Finland 1960-tal.

Karmstolar, ett par sotka lahti finland 1960-tal.

Lackerat trä, fast klädd sits, sitthöjd 42 cm, textil klädsel Marimekko Maija och Kristina Isola "Unikko 2".

Åldersrelaterat slitage. Märken. Smärre färgbortfall Det är skuggor som gör det mörka på stolarna.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H4
Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer