Design Konstglas
1374214

Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena tynell, flaska, signerad riihimäen lasi o.y. helena tynell.

Helena Tynell, flaska, signerad Riihimäen Lasi O.Y. Helena Tynell.

Brunt och klart glas. Höjd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
250 EUR
Rekommendationer