M/S La Plata, levererad 1943, rederimodell i monter
Byggd av Viktor von Sabsay 2002. Planerad av Harry Berlin. Monter av glas och trä. Monterns längd 155 cm, bredd 23 cm, höjd 57 cm. Tillhörande stativi i stål, nytillverkat, höjd 90 cm, bredd 27,5 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Proveniens
Kjell Wesén, Malmö.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor