Glas Övrigt
1374711

Champagneglas, 10 st, omkring år 1900.

Lätt koniska glas med skärslipad dekor, på fasettslipat ben med rund fot. Höjd 17.5 cm.

Nagg. Smärre tillverkningsdefekter i form av innefattade luftbubblor. Repor åp vissa av glasen. Mynningen slipad så den känns lite vass på vissa ställen på några glas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L11

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer