Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Förnicklat skaft, opalglaskupa. Total höjd 45 cm.
Åldersrelaterat slitage. Kanten med senare gummiring. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10