Emile Gallé, vas, överfångsglas, Nancy, Frankrike, signerad.
Vad av gult och brun-lila tonat glas, med etsad och slipad dekor av blommor och blad. Signerad Gallé. Höjd 9 cm.
Smärre märke och fläck på halsen. Smärre repor på insidan av halsen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10