Konst Klassisk svensk konst
1376112

Gumme Åkermark

(Sverige, 1847-1927)
Gumme åkermark, olja på duk, signerad och daterad 1890.

Gumme Åkermark, olja på duk, signerad och daterad 1890.

Insjölandskap med hästar. 44 x 65 cm.

Duklagning.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
5 000 SEK
Rekommendationer