Samlarföremål Memorabilia
1376422

RADIOGRAMMOFON, "Phonosuper SK-5", Hans Gugelot & Dieter Rams, Braun AG, Tyskland, 1950-tal

Radiogrammofon, "phonosuper sk-5", hans gugelot & dieter rams, braun ag, tyskland, 1950-tal.

Vit, locket i plexiglas, träram. Bär tillverkarens märke. Bredd 58 cm, höjd 24 cm, djup 29 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR
Rekommendationer