Gustaf Rydberg, olja på uppfodrad duk, signerad.
Damm med rik spegling, motiv från Hököpinge, Skåne. 30x40 cm.
Obetydligt ytslitage. Uppfodrad duk.
Nr 211 i Helge Kjellins förteckning.